Uroczystości skrzatuskie 16-17.09.2017r.


Sobotnie spotkanie młodych rozpoczęło się koncertem zespołu Full Power Spirit , po którym nastąpiła „Godzina z Maryją”-nabożeństwo, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali różańce w formie dziesiątki przystosowanej do noszenia na nadgarstku. 8 tys. takich różańców przez trzy miesiące wyplatali przedstawiciele Ruchu Światło-Życie, KSM, ZHR oraz siostry z różnych zgromadzeń w diecezji. Biskup Edward Dajczak przytaczał świadectwa młodych ludzi, którzy spotykają się z niezrozumieniem u swoich rówieśników z powodu wiary w Boga i zaangażowania w życie Kościoła. Wzywał do tego, aby nie potępiać tych, którzy są daleko od Boga, ale żeby właśnie za nich ofiarować swoje cierpienia, a także modlitwę. Prosił o ” dwie minuty miłości”…jak możesz dołączyć? Przeczytaj TUTAJ.

Kolejna część spotkania młodych rozpoczęła się niezwykle poruszającym serca gestem Ojca naszej Diecezji ks.bpa Edwarda Dajczaka, który uklęknął przed zgromadzoną wielotysięczną rzeszą młodzieży i prosił o wybaczenie…całość artykułu można przeczytać TUTAJ.

Natomiast w niedzielę uroczystą Eucharystię poprzedziła konferencja  o. Antonello Cadeddu, włoskiego misjonarza, założyciela wspólnoty „Przymierze Miłosierdzia”, działającej w Brazylii, na całym świecie i w Polsce.”Kiedy Bóg mówi, On to robi! Kiedy to robi, On mówi”. Bóg przychodzi w momencie, w którym najmniej tego oczekujesz. Dlatego właśnie powinniśmy teraz otworzyć serce, żeby dobrze przeżyć ten moment – podpowiadał. Ale dodał, że przeżyć dobrze należy także każdą chwilę: powrotu do domu, gotowania obiadu, spotkania z ludźmi. – Od dziś chcemy przeżywać dobrze każdą chwilę życia. Z Jezusem powinniśmy być w każdej chwili. Czas jest ważny. Więcej do przeczytania TUTAJ.

Eucharystii przewodniczył ks arcybiskup Andrzej Dzięga, a wraz z nim biskupi z terenu metropolii szczecińsko-kamieńskiej:z Koszalina biskupi Edward Dajczak, Krzysztof Zadarko, Krzysztof Włodarczyk, Paweł Cieślik, Tadeusz Werno; ze Szczecina bp Henryk Wejman; z Zielonej Góry biskupi Tadeusz Lityński, Adam Dyczkowski, Stefan Regmunt oraz dziesiątki księży. Hierarcha podkreślił znaczenie Ewangelii w życiu człowieka, która powinna być obecna w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Słów arcypasterza słuchali nie tylko pielgrzymi, ale również obecni : Elżbieta Rafalska minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej raz przedstawiciele obu Izb Parlamentu i samorządów z regionu. Obszerniej można o tym przeczytać TUTAJ.

Na zakończenie Eucharystii nie zabrakło podziękowań naszego biskupa ordynariusza skierowanych do obecnych i nieobecnych wiernych, których miłość przejawiająca się w ofiarach materialnych, wkładzie pracy i umysłów pozwoliła na odremontowanie kościoła i wybudowanie domu pielgrzyma. Fotorelację z jego poświęcenia można zobaczyć TUTAJ.

Zredagowano dzięki uprzejmości Gościa Niedzielnego.